Szkoła powstała 1 IX 2009r. Liczyła wtedy 24 uczniów. Kolejne lata to ustawiczny rozwój placówki. Rokrocznie mamy bardzo wielu laureatów rożnych konkursów o zasięgu krajowym i wojewódzkim. KRS 0000124134 Cel szczegółowy 1% - NSP

Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolno – szkolnego 2021/2022

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym  w intencji przedszkolaków, uczniów i nauczycieli, pracowników oraz rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi  w Niewodnicy Kościelnej.

Mszę świętą celebrował ks. Proboszcz Tomasz Powichrowski, który na zakończenie życzył udanego Nowego Roku i pogratulował sukcesów szkoły w roku minionym (najlepsi w egzaminie ośmioklasisty w Polsce.

Na organach jak zwykle pięknie dopełniała uroczystość nauczycielka  p. Ewelina Kulesza.

O godz. 11.00 przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczęły się uroczystości w ogrodach przedszkolno – szkolnych.

Na początku odśpiewany został hymn Polski, a następnie poczet sztandarowy zapalił znicze w Miejscu Pamięci Narodowej – przy Dębach Katyńskich i Wieży Niepodległości z okazji Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Następnie zabrał głos Pan Dyrektor, który powitał wszystkich, a przede wszystkim uczniów klasy I, nowych przedszkolaków i uczniów oraz przybyłych gości.

Następnie przedstawił  poczynione przygotowania do nowego roku.

Pierwsze prace rozpoczęły się już w czerwcu 2021r.

1. Jak co roku został wykonany szeroki zakres prac remontowych i modernistycznych:

- malowanie i położenie wykładziny na ścianach stołówki,

- generalny remont kl. II (wymiana podłogi, wykładziny na ścianach, malowanie)

- odnowienie i poddanie konserwacji urządzeń na placu zabaw,

- odmalowanie klatki schodowej z wymianą wykładziny

- odmalowanie kuchni, wymiana instalacji elektrycznej i wodnej.

1. Nowe meble:

- wymiana mebli i ławek w kl. II

- wymiana ławek w kl. I

- wymiana mebli w kl. „0” , oddziału przedszkolnego

- wymiana ławek w pracowni komputerowej.

1. Nowy sprzęt:

- wymiana sprzętu informatycznego i monitora interaktywnego w sali komputerowej

- umieszczenie 95 calowego monitora interaktywnego na korytarzu

- zainstalowano  przewodowy internet  do wszystkich pomieszczeń w szkole

- zainstalowaną profesjonalną stację pogody

1. Nowe pracownie:

- została wybudowana nawa Pracownia Pedagogiczna do zajęć interpersonalnych

- powstała Pracownia Światła w nowo wybudowanym budynku

- w szkole powstały specjalistyczne pracownie:

- pracownia komputerowa z monitorem

interaktywnym

- pracownia językowa z monitorem interaktywnym

- pracownia fizyczno – chemiczna

1. Nowe urządzenia sportowe i rekreacyjne:

- rozbudowany został plac zabaw o nowe urządzenia,

- powstał nowy plac zabaw tzw. „strefa malucha”

- zakupiony sprzęt do siłowni umieszczono w nowym budynku

- powstała tzw. sala gimnastyczna na powietrzu składająca się ze specjalistycznych urządzeń

- oddano do użytku zmodernizowane boisko ze specjalną trawą sprowadzaną z Holandii (Branenburg)

- przygotowuje się profesjonalne boisko do piłki koszykowej i badmingtona

- korytarz szkolny został zaadoptowany jako salka do zajęć w-f

- powstała sala do gry w szachy plenerowe  (duże figury)

- zakupiono i zainstalowano koncesjonowany tor przeszkód do doskonalenia jazdy na rowerze, zakupiono też rowery do nauki jazdy.

Z wielką radością przedstawił  też wyniki Egzaminu Ósmoklasisty.

Są one rewelacyjne. Szkoła uzyskała średnią 80 % (przy średniej powiatu 55%, i Polski 61%).

Jesteśmy wśród najlepszych szkół w Polsce!

Gratulacje przekazał uczniom i nauczycielom a także wspierającym rodzicom.

Na zakończenie podziękowała za wsparcie wszystkim rodzicom, samorządowcom i politykom, oraz złożył na ręce Pana Wójta Grzegorza Jakucia specjalnie przygotowany grawer z podziękowaniem za czynione wsparcie.

Następnie z życzeniami wystąpił Pan Wójt, a po nich ks. Proboszcz oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy Zdzisław Narel.

Kończącym elementem było wręczenie na ręce rodziców najlepiej zdającym  Egzamin Ósmokasisty dyplomy i nagrody.

Była to Olga Maksimiuk – średnia 98%

Łucja Nikonowicz – średnia 96 %

Wspaniałe dzewczyny. Wszyscy uczniowie „dostali się” do wymarzonych szkół. I to najważniejsze.

Na zakończenie przedszkolacy i uczniowie udali się wraz z rodzicami i wychowawcami do sal i klas na integracyjne spotkanie.

Pan Dyrektor zaprosił gości i nauczycieli na tradycyjną herbatę ze smacznym tortem.

Dobrego i szczęśliwego Nowego Roku !