Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2020r.

Wyniki

Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Obrazy związane  z działalnością i zainteresowaniami Św. Jana Pawła II”, dla uczczenia 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, zorganizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową z oddziałami przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej.

Patronaty honorowe nad Konkursem objęli m.in.:

- Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda – Metropolita Białostocki

- Pan Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski

- Pan Dariusz Piontkowski  - Minister  Edukacji Narodowej

- Pan Jarosław Zieliński - Poseł na Sejm RP

- Ks. Andrzej Sadowski - Proboszcz Parafii w Niewodnicy Kościelnej

- Pan Grzegorz Jakuć - Wójt Gminy Turośń Kościelna

- Pan Witold Karczewski - Prezes  Izby Przemysłowo – Handlowej

W konkursie wzięło udział – pomimo pandemii – ponad 2 tys. uczniów z całej Polski.

Przebieg konkursu odbył się drogą elektroniczną, a więc z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie, były pomysłowe i pięknie wykonane.

Konkurs spełnił swoje zadania i oczekiwania, bo w sposób autentyczny i spontaniczny przedstawił sylwetkę Św. Jana Pawła II – szczególnie od strony bliskiej każdemu – pokazał bowiem Wielkiego Polaka, jako człowieka o różnych zainteresowaniach, kochający swą umiłowaną Ojczyznę.

Do najciekawszych prac należy zaliczyć:

• Jagody Stelmaszuk, lat 6, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Roksany Bukłaho, lat 3, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Andżeliki Chodziutko kl.3, SP 37 w Białymstoku
  • Amelii Musiał kl.1, SP 6 w Białymstoku
  • Dominika Dakowicza, kl.2, SP w Turośni Kościelnej
  • Ewy Kołakowskiej, kl. 7, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Olga Maksimiuk, kl. 7, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Antoniego Brzozowskiego, kl.7, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Adrianny Fiłatiuk, kl. 6, NSP z oddz. przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej
  • Amelii Picewicz, kl. 4 b, SSP nr 4 PTO w Białymstoku

Oficjalne i uroczyste podsumowanie konkursu nastąpi po wakacjach, mamy nadzieję, że tak jak zakładaliśmy, z udziałem uczestników i Patronów Konkursu.

Będą wtedy wręczane nagrody i dyplomy.

Dziękujemy za udział.

Jednocześnie wszystkim przesyłamy gratulacje, nie zapominając o nauczycielach i rodzicach.

Niewodnica Kościelna, 2020.06.21