oddziały Przedszkolne "Bajeczka"

Szkoła powstała 1 IX 2009r. Liczyła wtedy 24 uczniów. Kolejne lata to ustawiczny rozwój placówki. Rokrocznie mamy bardzo wielu laureatów rożnych konkursów o zasięgu krajowym i wojewódzkim. KRS 000012413 Cel szczegółowy 1% - NSP

Mistrzowie Polski i Europy uczą sie w Naszej Szkole.

Odsłony: 177

Od początku istnienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niewodnicy Kościelnej Dyrekcja oraz nauczyciele zwracali baczna uwagę na rozwój fizyczny uczniów. Z każdym rokiem rozwija się baza sportowa szkoły. Są boiska do gier zespołowych, szczególnie popularnością cieszy się siatkówka i piłka nożna.

Dolny korytarz zamienił się po remoncie w salkę gimnastyczną z doskonałym wyposażeniem(z zachowaniem względów bezpieczeństwa np. ściany wyłożone specjalnymi ochronnymi materacami). Wiosną planowane są wręcz "rewolucyjne" zmiany.

A teraz do konkretów.

Niektórzy z naszych absolwentów są członkami kadry Polski - szczególnie w lekkiej atletyce.

Wśród obecnych uczniów wielu reprezentuje nasz kraj w zawodach między międzynarodowych. Są też Mistrzowie Polski - będziemy ich systematycznie prezentować.

Pierwszy będzie Gabryś Nowik - uczeń klasy VI.

W dużej mierzy sukcesy naszych uczniów są wynikiem atmosfery sportowej w szkole. Wpływ ma też to, że nauczyciele wychowania fizycznego to niedawni Mistrzowie Polski:

- P. Magdalena Kamińska to Akademicki Mistrz Polski w judo.

- p. Marek Danilewicz Jr. to Mistrz Polski w short rucku i biegach przełajowych.

- p. Emilia Gryko - Wicemistrzyni Polski w piłce siatkowej oraz Mistrzyni w tańcu nowoczesnym i Hip-hop.

a także Pan Dyrektor Szkoły należał do kadry Polskiej w lekkiej atletyce do dziś należy do niego najlepszy wynik w skoku o tyczce w województwie.