Narodowe czytanie 9 września 2019r.

W "Narodowym Czytaniu" uczestniczyliśmy już po raz 12, czyli od początku akcji. W tym roku przy pięknej słonecznej pogodzie czytaliśmy "Nowe polskie",a szczególnie "Katarynkę" Bolesława Prusa. Najpiękniej zaprezentowała sie Oliwka  i Olga z klasy VII. Gratulacje!!!

Mieliśmy też specjalnego gościa Pana Zdzisława Narela, który dostosował się strojem Katarzyniana do czytanej noweli. Było jak zwykle uroczo, ale przede wszystkim czuło się piękno naszej pięknej mowy - polszczyzny. W następnym roku będziemy czytać "Balladynę" Juliusz Słowackiego.