Piękna przyroda - skarb szkoły i przedszola Bajeczka

Jesteśmy w bardzo szczęśliwym położeniu , bo budynek nowego przedszkola "Bajeczka" i szkoły znajduje się na skraju pięknego lasu, w pobliżu są stawy, niedaleko płynie rzeczka, a na placu szkolnym rosną przepiękne brzozy, akacje, dęby, klony i świerki. Ostatnio powstał też przepiękny Sad Edukacyjny(ponad 100 drzewek i krzewów). Wszędzie jest pielęgnowana trawa oraz kwieciste ogrody(różany, floksy i piwonie oraz inne).

Rankiem pojawiają się sarenki i zajączki. Ptaki mają swoje gniazda. Pan Dyrektor pozwolił na budowanie gniazd na oknach przez jaskółki.

Dzieci i uczniowie przebywając wśród takich okoliczności przyrody, oddychają czystym powietrzem, zieleń pozytywnie wpływa na wzrok, a przyrody uczą się bezpośrednio. W specjalnie zbudowanych salach letnich oraz w altankach odbywają się lekcje na świeżym powietrzu. Dziecko podczas wizytacji prowadzonej przez Kuratorium Oświaty powiedziało p. Wizytator: "W naszej szkole jest bardzo bezpiecznie, bo jak na placu zabaw dziecko upadnie, to nic mu się nie stanie bo upadnie tylko na zieloną trawką".