oddziały Przedszkolne "Bajeczka"

Szkoła powstała 1 IX 2009r. Liczyła wtedy 24 uczniów. Kolejne lata to ustawiczny rozwój placówki. Rokrocznie mamy bardzo wielu laureatów rożnych konkursów o zasięgu krajowym i wojewódzkim. KRS 000012413 Cel szczegółowy 1% - NSP

Ferie Świąteczne

Przypominam, że Ferie Świąteczne trwają od 9 IV do 14 IV2020r.

Podczas tych dni zawieszamy nauczanie zdalne.

Proszę odpoczywać, poświęcić czas rodzinie i nie zapominajmy o potrzebujących.

Dyrektor

Osobiste życzenia świąteczne od Pana Ministra Edukacji

Kochani uczniowie proszę też, aby  kartki świąteczne, które tworzyliście na konkurs - można to zrobić jeszcze w tym tygodniu - wysłać sms - em lub e - mailowo, swoim najbliższym lub znajomym,  a nawet sąsiadom.

Uczyńmy Święta z wiarą w lepsze dni.

Dyrektor

Rekrutacja 2020 !!

Rekrutacja do Przedszkola „Bajeczka”  i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niewodnicy Kościelnej  odbywa się telefonicznie lub e mailowo.

Numer Tel:   511 603 655

Adres e - mail: mTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dobro wraca

Dobro wraca

Kochani uczniowie, w sobotę i w niedziele - oczywiście i w dniach następnych, w ramach relaksu od nauki postarajcie się zatelefonować do babci i dziadka albo kogoś znajomego i porozmawiać, pozdrowić. Poproście rodziców, aby – jeżeli to możliwe – o zainteresowanie się osobami starszymi i chorymi w pobliżu, gdzie mieszkacie.

Dobro, które uczynicie do Was powróci.

Pozdrawiam

Dyrektor

Podziękowanie

Dziękuje za piękną naukę i pracę Wam kochani uczniowie, a przede wszystkim nauczycielom. Zamieszczam przykład jednej z prac naszej uczennicy.

Pozdrawiam serdecznie, Dyrektor :)

PEDAGOG PSYCHOLOG

Rady i porady pedagoga i psychologa w czasie epidemi

PDF do pobrania:

 

Wysyłamy Wam link do koła z pomysłami na poprawę humoru
Wejdż na stronę z linku, zakręć wirtualnym kołem, wylosuj zadanie, wykonaj je i  popraw sobie humor :):)
 

https://wordwall.net/resource/1094271/poprawa-humoru  

 

Drodzy Rodzice,

Większość z nas, po ciężkim tygodniu pracy w warunkach wszechobecnego stresu potrzebuje odpoczynku. W obecnej sytuacji wyjście do jakielkolwiek pracy może wiązać się z lękiem i innymi przykrymi emocjami, natomiast praca zdalna, w domu, często w obecności innych domowników, czyt. naszych dzieci :) to także ogromne wyzwanie, podnoszące poziom naszych emocji do maximum. Chcemy odpocząć, ale trudno jest oderwać się od rzeczywistości i odreagować w korzystny dla naszego organizmu sposób.

 

Dziś coś dla Was :). Wiecie dobrze, że w momencie gdy w samolocie jest awaria i wyskakują maski tlenowe, w pierwszej kolejności rodzic zakłada maskę sobie a następnie dziecku....(ponieważ najpierw musimy pomóc sobie, by móc udzielić pomocy innym) 

 

Dla chętnych proponujemy technikę relaksacyjną, która przynosi pozytywne efekty w walce z lękiem, ze stresem. Ta metoda treningu relaksacyjnego zwana Progresywną Relaksacją Mięśni, została opracowana przez Edmunda Jacobsona – amerykańskiego psychiatrę i specjalistę od chorób wewnętrznych z Uniwersytetu w Chicago.

Jacobson w latach 30. ubiegłego wieku stworzył zestaw ćwiczeń relaksujących mięśnie, pozwalający na poprawę stanu psychicznego dzięki pracy nad rozluźnieniem napiętego ciała. Stan fizycznego odprężenia wspomaga relaks emocjonalny, wpływa pozytywnie na samopoczucie. Poprzez relaks ciała – uspokojenie przyspieszonego w stresie oddechu i rozluźnienie mięśni oraz naukę kontroli nad napięciem fizycznym bardziej efektywniejsze jest radzenie sobie ze stresem na co dzień.

Systematycznie wykonywane ćwiczenia z zakresu techniki Progresywnej Relaksacji Mięśni rozwijają samokontrolę, panowanie nad ciałem, spójność ruchów i ogólną świadomość ciała.

Trening najlepiej przeprowadzać w zaciemnionym, przytulnym pomieszczeniu, by ograniczyć bodźce mogące rozpraszać uwagę i koncentrację ćwiczącego.

Przykładowe ćwiczenia stosowane w zakresie treningu relaksacyjnego Jacobsona to na przykład zaciskanie pięści przy rozluźnieniu reszty mięśni ciała, dotykanie dłońmi barków i podnoszenie ramion, wyginanie pleców odchylając się do tyłu, wdychanie i spokojne wydychanie powietrza, napinanie i rozluźnianie mięśni brzucha, ale także marszczenie czoła, zaciskanie zębów i powiek – powtarzalnie, po czym rozluźnianie mięśni i znów zaciskanie ich. Ćwiczenia prawiają, że człowiek staje się spokojniejszy, bardziej swobodny i odprężony. To z kolei powoduje, że stres zmniejsza się niejako automatycznie, nabieramy do niego dystansu i możemy się od niego uwolnić.

 

Przesyłamy link do treningu Jacobsona z relaksacyjną muzyką i cudownie spokojnym głosem prowadzącej :)

https://www.youtube.com/watch?v=Tp4_ZPa5iTU

I coś dla dzieci :)

W załączeniu wysyłamy również zestaw ćwiczeń ruchowych, które możecie wykonać z Waszymi dziećmi, bo one także przeżywają tą wyjątkową sytuację. Być może nie mówią Wam o tym, ale często Wy sami widzicie, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego i nie wiecie jak pomóc.

 

 "Ja w sytuacjach trudnych przytulam swoje dzieci (5 i 8 lat) i oddychamy razem (w przytuleniu, ja "prowadzę" oddech, nawet z takim przerysowaniem tzn, głęboko, wolno, oddycham unosząc się przy wdechu lekko do góry, a przy wydechu opuszczam ramiona). Warto zapytać czy tego na ten moment potrzebują. To cudowne uczucie, kiedy dwa oddechy się zgrają... znika niepokój a na to miejsce wchodzi po cichu niesamowita bliskość i pojawia sie spokój. Być może część z Państwa taką technikę stosuje. Jeśli nie, to bardzo zachęcam do spróbowania." - Anna Gorzkowska

 

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy spokojnego weekendu.

Zostań w domu. Zostań w zdrowiu.

Drodzy Rodzice,

Kontynuujemy zdalne nauczanie. To co jeszcze wczoraj było na wyciągnięcie ręki, dziś realizujemy za pośrednictwem Internetu. Rozumiem, że to wciąż może rodzić wiele pytań, wątpliwości. Nie tylko u nas, dorosłych, ale również u naszych dzieci.

Różnimy się między sobą i różnią się też nasze dzieci. Są takie, które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, ciekawość, a nawet radość. W końcu nie trzeba chodzić do szkoły i tyle nowych ciekawych rzeczy dzieje się wokół. Są jednak i takie, które z dużym niepokojem i lękiem stale sprawdzają portale informacyjne, dopytują dorosłych, poszukują informacji o zagrożeniu. Jeszcze inne mówią: dość! Już nie mogą oglądać, słuchać, czytać i rozmawiać na temat zagrożenia koronawirusem. Wszystkie, nawet te szczęśliwe, z różnym natężeniem i częstotliwością odczuwają nieprzyjemne emocje. Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga od Was - Rodziców szczególnego zaopiekowania się swoimi dziećmi.

W trakcie rozmów dotyczących tego co się dzieje, ważne są nie tylko przekazywane informacje (treść dostosowana do wieku dziecka), ale także sposób w jaki to zrobimy. Jeśli jesteście w niepokoju, będzie to miało wypływ na Wasze dziecko. Dzieci jak mało kto, odbierają nasze emocje, ,,zarażają się nimi" dlatego bardzo ważne jest zadbane o siebie. Pamiętajcie, że w tym wyjątkowym czasie, możecie korzystać ze wsparcia innych dorosłych, zaplanować rodzinne rytuały a także czas przeznaczony na korzystanie z social mediów.

Oprócz zadań przedmiotowych i zadanych lekcji, zachęcam Was i Wasze dzieci do sprawdzania zakładki PEDAGOG PSYCHOLOG na e-mailu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niewodnicy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zamieszczamy tam różne informacje, ćwiczenia oraz gry, pomagające w radzeniu sobie z różnymi emocjami.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, przeżywają trudności, prosimy o kontakt mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostajemy w gotowości, by towarzyszyć Państwu i Waszym dzieciom oraz służyć wsparciem w tym trudnym okresie.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia Waszym Rodzinom

 

Drogi Rodzicu,
Rozumiemy, że zadania, które wykonujesz w domu z dzieckiem/dziećmi zajmują dużo czasu. Do tego często dochodzi praca zawodowa, obowiązki domowe, etc. Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Tym bardziej warto zwrócić szczególną uwagę na dziecko, jak sobie radzi, przyjrzeć mu się uważnie. I sobie oczywiście też dobrze jest się przyjrzeć, zatrzymać, zapytać się jak my sami się czujemy, czego potrzebujemy, aby poczuć się lepiej. Bo My - Rodzice też jesteśmy ważni, ale w ferworze obowiązków, często nas przytłaczjących - zapominamy o sobie, o tym, jak ważne jest, żeby zadbać o siebie. To my dajemy siłę naszym dzieciom. Ta siła paradoksalnie rodzi się w spokoju, w większej świadomości siebie, swojego ciałą, w uważności. 
 
 
Uważność lub z angielskiego – mindfulness to ostatnio bardzo modne słowa. Warto zapoznać się z tym terminem. Co to jest uważność i jakie korzyści przynosi.
W dużym skrócie uważność to skupianie się na tym co jest tu i teraz. Co widzę, co słyszę, co czuję. Obserwowanie siebie, swojego otoczenia, swojego wnętrza. Po co to wszystko? Chociażby po to, żeby nie zwariować w świecie otaczających nas zewsząd bodźców, zachęt, reklam, nakazów, zakazów i ciągłego gonienia za efektywnością. Korzyści, które można wynieść z praktyki uważności, z pewnością przerosną poniesiony wkład – dzięki większej samoświadomości, byciu w kontakcie z tym, co dzieje się w tej konkretnej chwili, dzieci będą lepiej radziły sobie z trudnymi emocjami, będą spokojniejsze, mniej podatne na stres, łatwiej będzie im skupić się na bieżących sprawach i zadaniach.

Czy to trudne?  Nauka uważności przeważnie nie przychodzi sama z siebie. W przełamanie aktualnych nawyków i wzorców trzeba włożyć energię i poświęcić na to czas (zgodnie z zasadą: krótko, ale systematycznie). Większość dzieci, po początkowym zachęceniu, z czasem sama garnie się do praktykowania uważności. Inne potrzebują więcej czasu, by przełamać swoje bariery. Z pewnością pomocny będzie przykład płynący z góry – jeśli Twoje dziecko zobaczy, że Ty znajdujesz codziennie czas i chętnie ćwiczysz, łatwiej mu będzie również się zaangażować.  Podczas zabaw - bądź uważny względem potrzeb dziecka i dostosuj czas trwania zabawy do jego możliwości. Pamiętaj, żeby w przypadku dzieci najlepiej sprawdza się metoda "mniej znaczy więcej a krócej znaczy efektywniej". podążaj za dzieckiem, bacznie je obserwuj, zapytaj, które zabawy sprawiają mu najwięcej radości i są dla niego najbardziej interesujące. Warto po każdej zabawie zapytać dziecko, jak mu się ona podobała? Jak się teraz czuję? Jak się czuje jego ciało? Zadbaj o to, żeby to był wasz wspólny czas. Wycisz telefon, skieruj swoją uwagę na "tu i teraz".  Pamiętaj, że każde ćwiczenie wykonujecie wspólnie. Życzymy dużo radości podczas wspólnej zabawy.
 

Polecamy książkę Eline Snel "Uważność i spokój żabki". Autorka jest terapeutką; która w oparciu o swoją pracę i  praktykę w roli mamy, opracowała własną metodę relaksacji dla dzieci. Metoda ta oparta jest właśnie na uważności i była już szeroko testowana w szkołach podstawowych w Belgii i Holandii z bardzo pozytywnym skutkiem.

 
Wysyłamy Państwu kilka ćwiczeń na uważność oraz również link do wysłuchania ćwiczeń, może komuś ta forma do pracy z dzieckiem się spodoba . Ucząc się zdalnie w domu, warto robić sobie przerwy (tak jak w szkole) i wykorzystać je np. na ćwiczenia uważności lub na zabawę. 
Mamy nadzieję, że uda się znależć czas dla tych najważniejszych osób w naszym życiu.
 
 
Poniżej linki do ćwiczeń: 
 
W załączeniu również ciekawa gra do wydruku. 

Anna Gorzkowska - psycholog szkolny

Aneta Gontarczuk – pedagog szkolny

 

Zasady pracy przy komputerze

Aby praca na komputerze była pożyteczna i jednocześnie przyjemna, należy spełnić następujące warunki:

• krzesło i biurko powinny być dopasowane do twojego wzrostu;

• klawiaturę i ekran monitora należy ustawić w odpowiedniej odległości, dostosowanej wzrostu i wzroku użytkownika;

• zadbaj o właściwe oświetlenie;

• zapewnij sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą ci się zrelaksować i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni.
Ważne!
Podczas pracy przy komputerze nie zapominaj o poniższych zasadach:

• plecy powinny być wyprostowane i przylegać do oparcia krzesła;

• przedramiona ugięte pod kątem zbliżonym do kąta prostego, powinny opierać się o brzeg biurka;

• dłonie powinny być prawidłowo ułożone na klawiaturze;

• wzrok użytkownika komputera powinien być skierowany na wprost, a odległość twarzy od monitora to od 40 do 80 cm (w zależności od wielkości monitora);

• monitor powinien być odchylony nieznacznie do tyłu.
 
 
Aby skutecznie pracować przy komputerze, musisz zadbać o częste przerwy w pracy. Nieprzerwana praca przy monitorze powinna trwać nie dłużej niż 30 do 45 minut.
 
Przerwę w pracy wykorzystaj na zajęcia ruchowe oraz odpoczynek dla oczu. W tym celu zrób kilka przysiadów oraz spójrz przez okno. Znajdź w oddali zielony obiekt i popatrz na niego przez chwilę.
Praca przy komputerze w niewłaściwych warunkach może być powodem dolegliwości i chorób:

• zbyt długie patrzenie na monitor może powodować pogorszenie wzroku.

• niewłaściwa postawa, podczas siedzenia przy komputerze, może przyczynić się do zmęczenia mięśni, bólu kręgosłupa, szyi, barku i dłoni.

• długotrwała praca przy komputerze może być przyczyną choroby długotrwale obciążonych stawów.

• długotrwałe i częste korzystanie z komputera może doprowadzić do uzależnienia i wpłynąć negatywnie na samopoczucie, wywołując ciągłe zmęczenie, zmianę nastrojów i zły humor, oraz brak kontaktów z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.
Zapamiętaj!
Stanowisko komputerowe musi być tak przygotowane, aby zapewnić ci bezpieczeństwo oraz przyjemną i komfortową pracę.
 

Komunikat dla nauczycieli

Szanowni Państwo, informacje na temat danych osobowych podczas pandemi zostały przesłane na Wasz adres e-meilowy.

Proszę też o dokumentowanie swojej pracy z uczniami i własnej

(notatnik, zapisy, archwizacje na pendrive itp.)

Dyrektor Szkoły

Gratulacje

Gratulacje i podziękowania dla uczniów klasy 8 i nauczycieli za bardzo dobre wyniki podczas próbnego sprawdzianu ósmoklasisty.

Dyrektor Szkoły

Informacja od TVP

Od 30 marca 2020r. Telewizja Polska z inicjatywy MEN-u codziennie od godz. 8.00 na 4 programach nadaje lekcje dla klas I-VIII

TVP 3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport

Proszę korzystać.                                             

Pozdrawiam Dyrektor :))

Komunikat – sprawdzian klasy VIII

Kochani, proszę rozwiązywać testy w spokoju i z rozwagą. Jeżeli będą kłopoty proszę o szybki kontakt z nauczycielami i wychowawcą lub z Dyrektorem.

tel.511603655

Powodzenia Dyrektor

Wiadomość na temat konkursów na palmę i kartkę świąteczną

Jak co roku w okresie przedświątecznym ogłosiliśmy wymienione konkursy. Regulaminy są zamieszczone poniżej na stronie. W związku z obecną sytuacją jeżeli ktoś z was lub rodzinnie wykonał pracę, to proszę przesłać zdjęcia palmy lub kartki drogą e- mailową lub sms em do wychowawców lub na adres szkoły:

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników oraz nagrody po Świętach Wielkanocnych. Czekamy. Powodzenia

Zakończenie do Świąt Wielkanocnych

koordynator: Pani mgr Anna Ożarowska

Pilny komunikat – dotyczy klasy VIII

Pilny komunikat – dotyczy klasy VIII

Postanowiłem, odpowiadając na prośbę Pana Ministra Edukacji, o przeprowadzeniu próbnego egzaminu ósmoklasisty:  z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i języka niemieckiego.

Próbne egzaminy zostaną przeprowadzone w dniach:

- język polski 30 marca br.,

- matematyka 31 marca br.,

-  język angielski i język niemiecki – 1 kwietnia br.

Materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty przygotowują: Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne .

Szczegółowe informacje na temat przeprowadzenia i organizacji egzaminu przekażą uczniom nauczyciele:

Język polski – p. mgr Magdalena Kossakowska

Matematyka – p. mgr Marta Łapińska

Język angielski – p. mgr Bogumiła Abramowicz

Język niemiecki – p. mgr Marzanna Bieluczyk

oraz wychowawca klasy – p. mgr Mariusz Kozicki.

Pozdrawiam Dyrektor

Pilny komunikat do nauczycieli :Proszę założyć służbową pocztę na www.GMAIL.com

Proszę o natychmiastowe założenie służbowej poczty elektronicznej na stronie www.gmail.com służącej do usprawnienia komunikacji i archiwizacji prac, zadań i projektów.

Proszę wysłać testową wiadomość na pocztę :

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę podać uczniom nowe adresy, loginy i hasła, oraz poinformować ich ,że będzie to sposób komunikowania się - wysłanie zadań projektów prac, zadawanie pytań nauczycielom itp.

Proszę także te nowe adresy , loginy i hasła przesłać na moją pocztę:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Pozdrawiam Dyrektor :)

Komunikat do rodziców

          Kochani uczniowie, nauczyciele i rodzice. W związku z tym, że przerwa w zajęciach została wydłużona do 14 kwietnia 2020r. będziemy kontynuować nauczanie zdalne.

          Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, bo tę formę nauczania i kontaktów rozpoczęliśmy jako jedni z pierwszych i mamy dobre doświadczenie.

          Dotyczy to też oczywiście przedszkola „Bajeczka” .

          Dziękuję wszystkim za zaangażowani i zrozumienie oraz zdyscyplinowanie.

Pozdrawiam Dyrektor

P.S. W sprawach kancelaryjnych oraz szkolnych proszę o kontakt tel. pod numerem 501 603 655, lub drogą e mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do sportowej zabawy interaktywnej

Zachęcam do sportowej zabawy interaktywnej w ramach porannej gimnastyki Można grać w pojedynkę bądź całą rodziną (do czego serdecznie namawiam). Po kliknięciu kliknięciu link pojawi się strona. Należy kliknąć "rozpocznij" i... dobrze się bawić 🙂
Pozdrawiam, Emilia Gryko
KLIKNIJ PONIŻEJ :

 

Proponuję ustalić stały harmonogram dnia :)

Kochani, w sobotę i niedzielę zachęcam do rodzinnego spędzania czasu, bo od poniedziałku znowu bierzemy się do nauki.  

Proponuję ustalić stały harmonogram dnia, np.:
 1. 8.00- 8.15 gimnastyka  (razem z Dyrektorem, zapraszam też nauczycieli) 
2. 8.15 - 9.15  - śniadanie, przygotowanie do nauki 
3. 9.00 - 12.00 - nauka - wykorzystanie nauczania zdalnego  - kontakty  z nauczycielami 
4. 12.00 - 13.00 - czas dla siebie, relaks
5. 13.00 -14.00 - obiad lub przekąska
6. 14.00 - 15.00 - relaks z książka itp. 
7. 15.00 - 16.00 - powtórki, lektury 
8. 16.00- wspólne rodzinne spędzanie czasu, rozwiązywanie problemów, rozmowy o nauce, może też spacer z zachowaniem bezpieczeństwa 

Ważne:
korzystajcie - poza nauką -  z mediów (komputery, laptopy, telefony, telewizja ) z rozwagą, nie nadużywajcie.

Powodzenia, Pozdrawiam. Dyrektor 

Nowy kanał edukacyjny

Od 19 marca 2020r. rusza 1 kanał edukacyjny TVP przy współpracy z MEN. Codziennie 9-13 na WWW.VOD.TVP.PL

Proszę o korzystanie

Komunikat szkolny

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur", który miał odbyć 19 marca 2020r. został przełożony tymczasowo na 16 kwietnia 2020r. Nasza Szkoła miała ogromne sukcesy w tym prestiżowym konkursie. W tej sytuacji można do niego przygotowywać się m.in.: wejść na strone https://www.kangur-mat.pl/ i tam znajdują się testy z lat ubiegłych. Pomogą w przygotowaniu i powtarzaniu.

Drodzy uczniowie i rodzice - oprócz nauczania online meilowego można kontaktować się z nauczycielami telefonicznie. Nauczyciele też będą telefonować. Jeżeli nie macie numeru telefonu jakiegoś nauczyciela, to proszę o kontakt z Dyrektorem, a ja podam numer telefonu.

Przypominam mój numer telefonu: 511 603 655

Dziękuję za dotychczasową aktywność i zaangażowanie

Uwaga !!! Przypominam, że przedszkolacy też mają zadania do wykonania online

Kochani chrońmy siebie i bliskich !

Pozdrawiam Dyrektor:)

Informacja dla uczniów

WSZYSTKIE MATERIAŁY I ZADANIA UDOSTĘPNIANE PRZEZ NAUCZYCIELI

ZNAJDUJĄ SIĘ NA GRUPOWYM E-MAILU :

wchodzimy na stronę >> www.poczta.wp.pl << wpisujemy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hasło: niewodnica1234

Drodzy uczniowie ten czas można twórczo wykorzystać

na czytanie i "odświeżenie" lektur.

Wszystkie lektury, kto nie ma w domu książek,

to może czytać online i legalnie drukować ze stron:

www.wolnelektury.pl

https://lektury.gov.pl/

                                      Przyjemnego czytania :)

CKE przygotowało pakiet materiałów edukacyjnych dla klasy VIII.

Od 16.03.20r. codziennie o godz. 9.00 na stronie:

www.cke.gov.pl

będą publikowane zadania z J. Polskiego, Matematyki, J. Angielskiego, a o godz. 15.00 - rozwiązania.

Proszę, korzystajcie. Pozdrawiam Dyrektor :)

100 lat dla Naszego Kochanego Pana Dyrektora

ŻYCZENIA JUBILEUSZOWE

DLA DYREKTORA NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W NIEWODNICY KOŚCIELNEJ

Sz.P.

mgr Marka Danilewicza

Samych radosnych i pogodnych dni,

wiele zdrowia, uśmiechu, realizacji wszystkich projektów,

spełnienia najskrytszych marzeń,

nieustającej satysfakcji z obejmowanego stanowiska

oraz sukcesów przychodzących z prędkością światła

życzą

Pracownicy NSP w Niewodnicy Kościelnej

 

Dziś Dyrektor ma swój dzień,

Niech się spełni każdy sen,

wszystko, o czym sobie marzy,

niech na jawie się wydarzy!

Niechaj willę ma z ogrodem,

jeździ szybkim samochodem,

niech pieniążki lecą z nieba

- czegóż więcej mu potrzeba?

Dzieci z Przedszkola „Bajeczka”

oraz Uczniowie NSP w Niewodnicy Kościelnej

Ważne informacje i szybki kontakt

W związku z zamknięciem szkoły i przedszkola proszę w razie potrzeby o kontakt telefoniczny pod numerem

tel. +48 511 603 655 lub drogą elektroniczną na e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ważne!

W związku z decyzją Rządu, w celu ochrony zdrowia dzieci i uczniów w dn. 12-13 III 2020r.(czwartek- piątek) zajęcia w oddziałach przedszkolnych „Bajeczka” i w szkole mają charakter opiekuńczy - czynna jest świetlica przedszkola i szkoły z wyżywieniem.

Od 16 III do 25 III 2020r. oddziały przedszkolne „Bajeczka” i szkoła nieczynne.

   Dyrektor

mgr Marek Danilewicz

Ogłoszenie o konkursach

Przed przerwą w zajęciach zostały ogłoszone dwa konkursy świąteczno-wielkanocne na wykonanie palmy wielkanocnej i kartki świątecznej. Można te prace wykonywać w domu, razem z rodziną.

Szczegółowe informację są zamieszczone na stronie poniżej.

Pozdrawiam. Dyrektor:)

Ważna informacja

Drodzy uczniowie i rodzice proszę podczas przerwy w zajęciach szkolnych wykorzystać ten czas także na  naukę włąsną.

- nauczyciele poinformują Was na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czego macie się uczyć

- są to informacje na stronie internetowej szkoły

- proszę też korzystać z programó TV-ABC, Kultura oraz z platformy epodreczniki.pl

Miła i twórcza uroczystość

W w ramach akcji edukacyjny "Spotkanie z ciekawymi ludźmi" odbyło się spotkanie z p. Grzegorzem Jakuciem - Wójtem Gminy Turośń Kościelna. Pan Wójt przybliżył funkcjonowanie gminy oraz jej struktury. Zwrócił uwagę na inwestycję, które są prowadzone. W Niewodnicy Kościelnej gruntowny remont "przeżywa" ul. Topole. Będzie piękna nawierzchnia oraz oświetlone ścieżki rowerowe.

Następnie odpowiadał na pytania uczniów. M.in. odpowiadając na jedno z pytań, zachęcił do bliższego poznania pięknych zakątków Polski, bo sam razem z grupką mieszkańców odbył kilkudniowe rajdy rowerowe po Polsce - przy okazji reklamując gminę.

Na zakończenie uczniowie, nauczyciele i dyrektor przekazali Panu Wójtowi najlepsze życzenia z okazji imienin "Sto lat".

Piękne sto lat odśpiewane przez zebranych zakończyło to twórcze i miłe spotkanie.